^Назад до Верху

Семінар-лекція «Hygge» або затишне щастя цілий рік!» від Центру педагогічних та психологічних досліджень КНТЕУ відбувся 11 жовтня 2017 року в аудиторії Б-405, який провела практичний психолог центру Вороп Інна Валеріївна.
На майстер-класі учасники дізналися що ж таке Hygge, його тонкощі та як саме його можна відчути.
Отже, Hygge – це здатність цінувати прості задоволення життя і вміти насолоджуватися моментом. Як пише Майк Вікінг, керівник датського Інституту дослідження щастя, автор книги «Датське щастя», що Hygge полягає не стільки в речах, скільки в атмосфері і відчуттях: дому, близькості улюблених людей, спокою і безтурботності, коли ми можемо відчувати себе захищеними і розслабленими.
Як все ж таки можна стати щасливим? Для відповіді на це питання існують Hygge заповіді. Ось, деякі з них:
• Запаліть свічки і вимкніть світло – найпростіший спосіб. Швидко створити Hygge можна, запаливши кілька свічок одночасно, створити приємне освітлення або розпалити камін.
• Створіть затишне місце – HYGGEKROG. Ним може стати місце на кухні, у вітальні або на підвіконні, де можна пити смачний чай, читати приємні улюблені книги, або спілкуватися з близькими людьми.
• Зустрічі з друзями наповнені турботою та спокоєм.
• Смачно їсти. Hygge та суворі дієти не сумісні. Саме так  Необхідно уміти себе балувати, а для цього іноді доводиться відступити від принципів здорового способу життя: солодощі, кава, гарячий шоколад, піца, ароматна свіжа випічка з джемом – це Hygge. Щастя не можна купити, але можна купити тістечко, а це майже те ж саме. Принаймні, так вважає наш мозок.
• Одягайтеся невимушено. Як цього досягти? Купіть великий м’який шарф, підберіть об'ємний верх, зробіть недбалу зачіску і все, що буде зручно – це Hygge. І пам'ятайте, немає поганої погоди, є невідповідний одяг.
• Hygge цілий рік – це кіновечір, лижний похід, піша довготривала прогулянка, теплі шкарпетки, плед, посиденьки з друзями біля багаття або за грою. Головне – момент тут і зараз.
На завершення зустрічі було проголошено маніфест Hygge:
атмосфера, задоволення, комфорт, вдячність, близькість, безтурботність та інше.
Будьмо щасливими тут і зараз!
Адже, як виявилось – щастя не вимагає великих складних зусиль!